Stručný životopis Jindřicha Degena
Dad- portrait-rev. 29Mar08 082

Narozen v Praze r. 1923, Jindřich Degen rád kreslil už od dětství. Po ukončení střední školy se rozhodl pro svůj druhý velký zájem, a to hudbu ve stopách svého otce. Od roku 1943 až do roku 1979 působil jako solo hobojista v různých symfonických a operních orchestrech v Praze, Göteborgu (Švédsko) a Austrálii (Melbourne Symphony Orchestra).Během své hudební kariéry také vydal materiály pro studenty a sice 20 snadných etud; Duette für Oboen; aOrchester-Studien für Oboe. 

Po odchodu do důchodu v r. 1979 se Jindřich s manželkou odstěhoval do australského státu Queensland, kde se začal věnovat výtvarnému umění. Absolvoval tříletý kurz a stále se účastní různých krátkodobých kurzů vedených prominentími místními umělci.

Jindřich se také pravidelně účastní místních výtvarných akcí a výstav. V roce 2004 měl svou osobní výstavu v Redland Art Gallery ve městě svého bydliště. V roce 2010 měl v Redland Art Gallery výstavu asi dvaceti obrazů zvanou Mandala Inspiration.

Inspirován Robertem Schumannem, Jindřich je přesvědčen že: “Povinností umělce je vnést světlo do ztemnělých lidských srdcí.”

 

 

 

 

Spread the love